Lezing: De vele gezichten van Sint-Joris – drakendoder, heilige en Limburgs erfgoed
Datum
Vrijdag 14 november 2025 19:00 uur - 21:00 uurLocatie
Stichting Erfgoed Stein - Archeologisch Museum Stein, Hoppenkampstraat 14aWebsite: https://stichtingerfgoedstein.nl/aanmelden#joris
Wat maakt een legende springlevend? Op vrijdag 14 november biedt het Archeologisch Museum Stein een bijzondere avond die laat zien hoe één figuur eeuwen van kunst, geloof, cultuur en verbeelding verbindt: Sint-Joris.
Ingrid Henssen - van Hees, auteur van Sint-Joris in de Limburgse kunst, neemt u in haar lezing “Sint-Joris: Legende, Limburg en Levend Erfgoed” mee op een beeldrijke en humorvolle reis door de geschiedenis van de bekendste drakendoder ter wereld. U ontdekt Sint-Joris als symbool voor moed, hoop en de eeuwige strijd tussen goed en kwaad – en leert tegelijk wat zijn betekenis vandaag nog is.
Van zijn oorsprong in het Midden-Oosten tot zijn verering als pestheilige en patroon van schutterijen: Sint-Joris is méér dan alleen een lans en een draak. Deze lezing brengt verhalen tot leven met verrassende inzichten, kunstschatten en tradities zoals het Draaksteken en de schutterijcultuur.
De lezing is tot stand gekomen in samenwerking met Fons Verdonck, oud-voorzitter van het Draaksteken en verzamelaar van Sint-Joris-iconografie. Zijn unieke collectie is tot en met september te bewonderen in de Hubertuskerk van Beek.
Datum: Vrijdag 14 november 2025
Tijd: 19.00 – 21.00 uur
Locatie: Archeologisch Museum Stein, Hoppenkampstraat 14a
Toegang: €2,50
Inschrijven via website
Laat u verrassen door deze boeiende avond vol geschiedenis, symboliek, humor en inspiratie!

Tevreden over deze pagina?
Heb je vragen naar aanleiding van de informatie op deze pagina? Heb je niet gevonden wat je zocht? Of heb je tips voor ons om deze pagina te verbeteren? Stuur dan een mail naar info@gemeentestein.nl en wij kijken hoe we dit kunnen aanpassen.