Burenexcursie: grote grazers safari in Meers

Datum

Dinsdag 19 augustus 2025 19:00 uur - 21:00 uur

Locatie

Natuurmonumenten - Meers-Maasband

Website: www.nm.nl/maasvallei/safari

Consortium Grensmaas voert deze zomer de laatste werkzaamheden uit bij Maasband en Urmond. Als het werk hier straks klaar is, verdubbelt het leefgebied van de grote grazers. Ze kunnen dan van het Bomenmonument bij Meers via de nieuwe monding van de Ur tot aan de Bath lopen. Door de nieuwe nevengeul bij Maasband en onder de Hoxweerdbrug door. Net als wandelaars.

Met de uitbreiding van het begrazingsgebied, krijgen Urmond en Maasband er een stel nieuwe bewoners bij. Een mooie aanleiding om elkaar beter te leren kennen. Natuurmonumenten nodigt buurtgenoten van harte uit voor een struintocht op dinsdagavond 19 augustus langs de Maas bij Meers-Maasband. Wil je meer weten over de wilde riviernatuur, de rol van grote grazers, de kracht van een sociale kudde en het kuddebeheer door de boswachters? Meld je dan snel aan. Natuurlijk kun je ook jouw vragen stellen.

Kijk voor meer informatie en aanmelden op: www.nm.nl/maasvallei/safari


Tevreden over deze pagina?

Heb je vragen naar aanleiding van de informatie op deze pagina? Heb je niet gevonden wat je zocht? Of heb je tips voor ons om deze pagina te verbeteren? Stuur dan een mail naar info@gemeentestein.nl en wij kijken hoe we dit kunnen aanpassen.