Koninklijke Onderscheiding voor de heer Bons

Zaterdag 5 september 2026

Op zaterdag 5 september 2026 reikte burgemeester Leurs-Mordang een Koninklijke Onderscheiding uit aan de heer Bons. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding is een grote waardering voor zijn jarenlange en bijzondere inzet als vrijwilliger. Ook was hij mantelzorger voor zijn vrouw.

Jarenlange inzet voor verenigingen

De 80-jarige John Bons is al sinds 1979 actief voor carnavalsvereniging CV De Waterratte in Urmond. Hij was jarenlang lid van de raad van elf en vervulde ook de rol van penningmeester. Sinds 1985 zet hij zich als vrijwilliger in voor de vereniging. Zo helpt hij bij de opbouw en organiseerde hij jarenlang de zeepkistenrace. Ook bij de Stadssjötterie St. Leendert Uermend is hij al sinds 2009 actief als bestuurslid, penningmeester en vrijwilliger. Hij was onder meer geweerdrager en werd in 2017 jubileumkoning. Daarnaast begeleidde hij de deelname aan het Limburgs Dames Schuttersfeest.

Helpende hand

Binnen de schutterij zette de heer Bons zich onder meer in voor de bouw van nieuwe verenigingslokalen. Ook doet hij onderhouds- en timmerwerk. Tegenwoordig is hij buksenmeester, lid van de schietcommissie en geeft hij schietlessen. Sinds 2015 is hij daarnaast vrijwilliger bij de voetbalvereniging Urmondia. Elke week helpt hij mee met het belijnen van de voetbalvelden en doet hij verschillende timmerwerkzaamheden.

Met zijn jarenlange inzet voor verschillende verenigingen is de heer Bons van grote waarde voor het verenigingsleven. Zijn Koninklijke Onderscheiding is dan ook een mooie erkenning voor zijn betrokkenheid en inzet.

Naar Actualiteiten voor inwoners

Naar alle actualiteiten


Tevreden over deze pagina?

Heb je vragen naar aanleiding van de informatie op deze pagina? Heb je niet gevonden wat je zocht? Of heb je tips voor ons om deze pagina te verbeteren? Stuur dan een mail naar info@gemeentestein.nl en wij kijken hoe we dit kunnen aanpassen.